Презентація книги «Битва за Ірпінь»

26 січня 2023 року в Музеї історії Києва презентували книгу “Битва за Ірпінь” Петра Щербини. Це – спільний проєкт автора, Міністерства культури та інформаційної політики України та видавництва «Саміт-Книга».

Ірпінський міський голова Олександр Маркушин зазначає, що «Битва за Ірпінь» – це перша в Україні хронологія героїчної боротьби ірпінчан за своє місто у лютому-березні 2022 року.

«Тоді маленьке місто не пропустило ворога до столиці України – Києва. На жаль, ціною життя 39 захисників – бійців територіальної оборони Ірпеня та військовослужбовців ЗСУ. І ця книга – це знак пошани до їхнього подвигу. Гортаючи сторінки книги “Битва за Ірпінь”, читач поринає в події весни минулого року – від боїв на блок-постах до евакуації цивільного населення “Дорогою життя” під мостом на Романівці», – наголосив мер Ірпеня.

Олександр Маркушин також розповів, що з перших днів війни автор книги Петро Щербина як волонтер очолив напрямок гуманітарного забезпечення міста і координував взаємодію з медіа Європи та США, які готували свої репортажі з поля бою в Ірпені.

«Після деокупації Петро Щербина разом зі мною та головою Інвестиційної ради Ірпеня Володимиром Карплюком щодня шукав можливості для залучення міжнародних ресурсів для відновлення Ірпеня. І зараз продовжує це робити», – поділився Маркушин.

Ірпінський міський голова також зазначив, що книга “Битва за Ірпінь” обов’язково з’явиться в міській бібліотеці, ірпінському музеї та у бібліотеках навчальних закладів громади.