Петро Щербина

Screenshot 33

Біографія

Щербина Петро Миколайович – український політконсультант, політтехнолог, поет, письменник, ініціатор та куратор культурних проектів.

Народився 11 липня 1983 року в селі Сушки Коростенського району Житомирської області.

Одразу після вступу до Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка (Інститут філології) у 2000 році розпочав медійну кар’єру – з посади позаштатного кореспондента відділу політики інформагентства УНІАН.

У 2002-2003 роках працював у аналітичному центрі «Інститут реформ», керівник прес-служби. У 2005 році працював директором товариства “Центр ефективної реклами”. У 2005 році був координатором всеукраїнського благодійного проекту “З книгою до дітей” по Житомирській області.

01_ Perspective

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Eget bibendum nulla, nec hendrerit magna. Nunc vitae

02_ Star Studio

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Eget bibendum nulla, nec hendrerit magna. Nunc vitae

03_ Deconstruct

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Eget bibendum nulla, nec hendrerit magna. Nunc vitae

У 2005-2006 роках працював головним редактор газети “Голосіївська газета” – офіційного видання Голосіївської райради Києва. З 2007 по 2010 роки обіймав керівні посади у київських муніципальних ЗМІ: працював редактором відділу «Органи влади та політика», першим заступником головного редактора газети «Хрещатик»; в.о. головного редактора газети Київської міської ради “Українська столиця”. Координував зовнішні комунікації Київського медіа-холдингу. У 2008 році очолював Інформаційний центр виборчого штабу Київського міського голови.

У 2009 – 2010 роках ініціював створення PR-агентства “Media Brand” та Інформаційного агентства RegioNews.ua (ІА «Регіональні Новини») з прес-центром у центрі Києва.

Брав участь у 15 виборчих кампаніях всеукраїнського та місцевого рівнів як політконсультант та керівник виборчого штабу; консультував членів уряду та голів обласних адміністрацій. Як піарник співпрацював з українським рок-гуртом «Друга Ріка» та її солістом Валерієм Харчишиним.

Автор понад 300 публікацій у засобах масової інформації. член Національної спілки журналістів України, член ради міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян».

28 червня 2023 року голова Європейського парламенту Роберта Мецола привітала українців з Днем Конституції України, зачитавши українською мовою вірш Петра Щербини “Україно, Європа з Тобою!”. Вірш Петра Щербини “Героїв Ірпеня пам’ятатиме весь світ!” також є на муралі в Ірпені. На муралі, створеному в Ірпені МОМ (Міжнародною організацією з міграції) також є вірш Петра Щербини “Ірпінь – мій дім”.

Літературно-мистецька діяльність: 

Книги Петра Щербини:

Поетичні твори Петра Щербини також друкувалися в антологіях: