Голова Європейського Парламенту привітала українців віршем про Ірпінь

Image 6487327 11

Голова Європейського Парламенту Роберта Мецола привітала всіх українців з Днем Конституції віршем про Ірпінь. Це перший випадок в історії, коли керівництво Європейського Парламенту зачитало україномовну поезію. Поетичне звернення Роберти Мецоли опублікував на своїй сторінці у Facebook голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

Автор рядків, які у своєму вітанні українцям зачитала Роберта Мецола – Петро Щербина, який також є автором книги “Битва за Ірпінь” та продюсером фільму “Форпост Ірпінь”:

Україно! Європа з Тобою

В дні страждань, у важкі Твої дні.

Україна – країна Героїв,

І це бачив весь світ в Ірпені!

За ініціативи Петра Щербини та за підтримки СЕО товариства “Відважних” Володимира Карплюка до Дня Конституції України на будинку в Ірпені за адресою вулиця Шевченка, 3-А створено мурал “Україно, Європа з Тобою!” в знак подяки голові Європейського Парламенту за підтримки України у важкі для нашого народу часи. Художницею, яка безпосередньо створила мурал, стала авторка Літературного муралу Ірпеня Катерина Медвідь.

Нагадаємо, що рік тому Роберта Мецола разом з Ірпінським міським головою Олександром Маркушиним та засновником Фонду відновлення Володимиром Карплюком 29 червня 2022 року відкрила у Брюсселі, в стінах Комітету регіонів Європейського Парламенту фотовиставку “Зруйнований, але нескорений Ірпінь”. Тоді Мецола була вражена руйнуваннями Ірпеня та запевнила, що Європейський Союз і надалі підтримуватиме Україну в боротьбі та відновленні.

Рік тому від імені всієї Ірпінської громади Маркушин подякував Роберті Мецолі за те, що європейські країни надали безпечний притулок мільйонам українських жінок і дітей, зокрема й жителям Ірпеня.